Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարը և Ֆրանսիայի դեսպանը քննարկել են առաջիկայում կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լյուոյին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում կողմերը խոսել են Հայաստանում տիրող իրավիճակի և զարգացումների մասին: Բացի այդ, քննարկվել է առաջիկայում կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովը, որը մեծ նշանակություն ունի Հայաստանի և սփյուռքի համար:
Ըստ աղբյուրի՝ դեսպանը կարևորել է իր և «իԳործ» ծրագրի ֆրանսախոս մասնակիցների հանդիպումը և նրանց հետ համագործակցության հույս հայտնել:

The High Commissioner of the Diaspora Affairs, Ambassador of France discuss the upcoming Global Armenian Summit
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. High Commissioner of the Diaspora Affairs Zareh Sinanyan received Ambassador of France to Armenia Anne Louyot.
As ARMENPRESS was informed from the High Commissioner of the Diaspora Affairs, during the meeting the parties talked about the situation and developments in Armenia. In addition, the upcoming Global Armenian Summit, which is of great importance for Armenia and the Diaspora, was discussed.
The Ambassador emphasized the importance of her meeting with the French-speaking participants of the "iGorts" program and expressed hope for cooperation with them.