Ներքին Հանդի և Շորժայի ուղղությամբ հակառակորդը մխրճվել է 1-1.5 կմ, Իշխանասարի ուղղությամբ՝ 0.5 կմ խորությամբ. ԳՇ պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը ներկայացրել է, թե որ ուղղություններով են Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները մխրճվել ՀՀ ինքնիշխան տարածք: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ասրյանն այդ մասին խոսել է Ջերմուկում Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ հետ հանդիպմանը:
«Ջերմուկի ուղղությամբ հակառակորդի ներթափանցման խորությունը, ինչպես նաև ճակատը կազմում է 8-8.5 կմ, մյուս 5 ուղղություններում հակառակորդի ստորաբաժանումների հաջողությունները չի կարող համեմատվել Ջերմուկի ուղղությամբ նրանց մխրճման խորության հետ: Ներքին Հանդի և Շորժայի ուղղությամբ հակառակորդը մխրճվել է 1-1.5 կմ խորությամբ, Իշխանասարի ուղղությամբ 0.5 կմ խորությամբ են մխրճվել: Մյուս հատվածներում հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել»,- ասաց Ասրյանը:

В направлении Неркин Ханда и Шоржи противник вторгся на 1-1, 5 км, в направлении Ишханасара - на 0,5 км: начальник ГШ
Начальник Генерального штаба ВС Армении Эдуард Асрян представил, по каким направлениям подразделения ВС Азербайджана проникли на суверенную территорию Армении. Как передает «Арменпресс», об этом Асрян сообщил на встрече в Джермуке с представителями аккредитованного в Армении дипломатического корпуса.
«Глубина прорыва противника в направлении Джермука, а также по фронту составляет 8-8,5 км, на остальных 5 направлениях, успехи противника не идут ни в какое сравнение с глубиной их прорыва в направлении Джермука. В направлении Неркин Ханд и Шоржа противник проник на расстояние в 1-1,5 км, в направлении Ишханасара - в 0,5 км. На других участках нам удалось оттеснить противника», - сказал Асрян.