Ներքին Հանդի և Շորժայի ուղղությամբ հակառակորդը մխրճվել է 1-1.5 կմ, Իշխանասարի ուղղությամբ՝ 0.5 կմ խորությամբ. ԳՇ պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը ներկայացրել է, թե որ ուղղություններով են Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները մխրճվել ՀՀ ինքնիշխան տարածք: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ասրյանն այդ մասին խոսել է Ջերմուկում Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ հետ հանդիպմանը:
«Ջերմուկի ուղղությամբ հակառակորդի ներթափանցման խորությունը, ինչպես նաև ճակատը կազմում է 8-8.5 կմ, մյուս 5 ուղղություններում հակառակորդի ստորաբաժանումների հաջողությունները չի կարող համեմատվել Ջերմուկի ուղղությամբ նրանց մխրճման խորության հետ: Ներքին Հանդի և Շորժայի ուղղությամբ հակառակորդը մխրճվել է 1-1.5 կմ խորությամբ, Իշխանասարի ուղղությամբ 0.5 կմ խորությամբ են մխրճվել: Մյուս հատվածներում հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել»,- ասաց Ասրյանը:

Azeri forces advanced 1-1.5km in direction of Nerkin Hand and Shorzha, 0.5km in direction of Ishkhanasar - Edward Asryan
![Azeri forces advanced 1-1.5km in direction of Nerkin Hand and Shorzha, 0.5km in direction of Ishkhanasar - Edward Asryan](http://armenpress.am/resized/480/static/news/b/2022/09/1092737.jpg)
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. During the meeting with representatives of foreign embassies accredited in Armenia in Jermuk town, the Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces Edward Asryan presented in which directions the Azerbaijani forces advanced into Armenia’s sovereign territory during the latest attack.
“The depth of infiltration of the adversary in the direction of Jermuk, as well as the front is 8-8.5km, the successes of the adversary’s units in other five directions cannot be compared with the depth of their infiltration in the direction of Jermuk. In the direction of Nerkin Hand and Shorzha, the adversary advanced 1-1.5km, and in the direction of Ishkhanasar – 0.5km. In other sections the adversary was pushed back”, he said.