Արցախի Նախագահն ընդունել է «100 տուն Արցախում» ծրագրի պատասխանատուներին և մի խումբ նվիրատուների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 31-ին ընդունել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության, «Ապրելու Արցախ» հիմնադրամի պատասխանատուներին և «100 տուն Արցախում» ծրագրի մի խումբ նվիրատուների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, երկրի ղեկավարը նախօրեին Ասկերանի շրջանի Դահրավ գյուղում շահագործման հանձնած վեց առանձնատների համար իր երախտագիտությունն է հայտնել հանդիպման մասնակիցներին, նշել, որ տեղահանված ընտանիքների համար մեկնարկած ծրագիրը կարևոր է ոչ միայն սոցիալական խնդիրների լուծման առումով, այլև Արցախի հայկականության պահպանման երկարաժամկետ ռազմավարության համատեքստում:
«Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ Կառավարությունը շարունակելու է իր գործուն մասնակցությունն ունենալ հետագա աշխատանքներում ևս, քանի որ բնակարանաշինությունն Արցախի առաջիկա տարիների առաջնահերթ խնդիրներից է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ստ աղբյուրի՝ հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը, քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Президент Арутюнян принял руководителей и группу спонсоров проекта «100 домов в Арцахе»
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 31 июля принял представителей Общественного телевидения Армении, фонда «Арцах жизни» и группу спонсоров проекта «100 домов в Арцахе».
Как сообщили Арменпресс в Аппарате Президента Республики Арцах глава государства выразил благодарность участникам встречи за сданные в эксплуатацию шесть частных домов в селе Даграв Аскеранского района, отметив, что программа для семей вынужденных переселенцев важна не только с точки зрения решения социальных проблем, но и в контексте долгосрочной стратегии сохранения армянства в Арцахе.
По словам президента Арутюняна, правительство продолжит принимать активное участие и в дальнейших работах, поскольку в ближайшие годы жилищное строительство будет одной из приоритетных задач Арцаха.
Во встрече приняли участие государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян, министр градостроительства Арам Саркисян, другие должностные лица.