Ավտովթարի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված զինծառայողներից մեկն ունի կողի կոտրվածք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորի մարզում հունիսի 7-ին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով 11 (1 սպա, 10 ժամկետային) զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոց. նրանցից մեկը կողի կոտրվածք ունի, մյուսների վիճակը բավարար է, հիմնականում քերծվածքներ են ստացել: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Ժամը 10։40-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 127 կմ հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված ՊՆ համարանիշներով «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենան դեռևս անհայտ հանգամանքներում գլխիվայր շրջվել է։

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. 11 Armenian servicemen (1 officer, 10 conscripts) were hospitalized after a car crash in Vayots Dzor province on June 7, the defense ministry of Armenia said in a statement.
“One of the servicemen suffered a broken rib, the others suffered minor injuries and are in satisfactory condition”, the ministry said, adding that their lives are not in danger.
Today, at around 10:40, a vehicle of the defense ministry of Armenia overturned on the Yerevan-Meghri highway. The circumstances of the incident are still unknown.