Ուկրաինայի հայերի միությունը շարունակում է ուղիներ գտնել Մարիուպոլի բնակիչներին օգնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի հայերը չեն հրաժարվում Մարիուպոլի բնակիչներին օգնելու փորձերից։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով AnalitikaUA.net պարբերականը, այս մասին նշել է Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչ Ռուբեն Մակարյանը:
Նրա խոսքով՝ բոլոր հնարավոր ուղիներով Մարիուպոլ են բերվում պարենամթերք և վառելիք։ Քաղաք է բերվում մարդասիրական օգնություն, իսկ վերադարձի ճանապարհին բնակիչները տարհանվում են։
«Վարորդները, անձնական մեքենաներով և միկրոավտոբուսներով, գնդակոծության տակ, վտանգելով իրենց կյանքը, բերում են անհրաժեշտ պարագաներ: Առանձնահատուկ վառելիքի պակաս կա»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ եթե կան Մարիուպոլի բնակիչներին օգնել ցանկացողներ, կարող են դիմել Դոնեցկի մարզում ինքնակառավարման մարմնի ներկայացուցիչներին:

Union of Armenians of Ukraine continues efforts to help Mariupol residents
YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. The Armenians of Ukraine aren’t abandoning efforts to help residents of Mariupol, a representative of the Union of Armenians of Ukraine Ruben Makaryan told AnalitikaUA.net.
Makaryan said they are bringing food and fuel in all possible ways to the city. Humanitarian aid is brought to the city, and residents are evacuated on the way back.
“Risking their lives under fire, people are using their own cars to bring necessary supplies. There is especially shortage of fuel,” Makaryan said, adding that those willing to help residents of Mariupol can contact the representatives of the Donetsk Oblast local self-governing body.