Ուկրաինայի հայերի միությունը շարունակում է ուղիներ գտնել Մարիուպոլի բնակիչներին օգնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի հայերը չեն հրաժարվում Մարիուպոլի բնակիչներին օգնելու փորձերից։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով AnalitikaUA.net պարբերականը, այս մասին նշել է Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչ Ռուբեն Մակարյանը:
Նրա խոսքով՝ բոլոր հնարավոր ուղիներով Մարիուպոլ են բերվում պարենամթերք և վառելիք։ Քաղաք է բերվում մարդասիրական օգնություն, իսկ վերադարձի ճանապարհին բնակիչները տարհանվում են։
«Վարորդները, անձնական մեքենաներով և միկրոավտոբուսներով, գնդակոծության տակ, վտանգելով իրենց կյանքը, բերում են անհրաժեշտ պարագաներ: Առանձնահատուկ վառելիքի պակաս կա»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ եթե կան Մարիուպոլի բնակիչներին օգնել ցանկացողներ, կարող են դիմել Դոնեցկի մարզում ինքնակառավարման մարմնի ներկայացուցիչներին:

Союз армян Украины ищет пути оказания помощи жителям Мариуполя
Армяне Украины пытаются помочь жителям Мариуполя. Как передает «Арменпресс», со ссылкой на AnalitikaUA.net, об этом сообщил представитель Союза армян Украины Рубен Макарян.
По его словам, по всем возможным путям в Мариуполь доставляется продовольствие и топливо. Доставляя гуманитарную помощь и возвращаясь, они эвакуируют оттуда жителей города.
«Водители, на личных машинах и микроавтобусах, под обстрелом, рискуя жизнью, возят туда необходимые вещи. Есть нехватка топлива», - сказал он, добавив, что если есть желающие помочь жителям Мариуполя, они могут обратиться к представителям органов самоуправления Донецкой области.