Անցած տարվա կրկնակի շոկից հետո ՀՀ տնտեսությունն ակտիվորեն վերականգնվում է․ Քերոբյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը վստահեցնում է՝ երկրում կրկնակի շոկից հետո, ընթացիկ տարում, անցած տարվա համեմատ, տնտեսությունը բավական արագ վերականգնվել է։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանում Armenia Business Forum-ի շրջանակում «Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցություն. Հեռանկարային նախագծեր» խորագրով քննարկման ժամանակ Քերոբյանը շեշտեց, որ 2021 թվականի առաջին կիսամյակում ՀՀ-ն իրական տնտեսական աճ է գրանցել։
«Այս տարի գրանցել ենք 5 տոկոս տնտեսական աճ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։ Ցանկանում եմ նշել, որ շատ արագ աճում է ՀՀ տնտեսության արտահանումը։ Մենք, Կառավարության ծրագրով, նախատեսում ենք ներդրումների վրա հիմնված մոդելով առաջնորդվել։ Նախատեսում ենք խոշոր ներդրումներ կատարել տարբեր ենթակառուցվածքներում»,- նշեց Քերոբյանը։

После прошлогоднего двойного шока экономика Армении активно восстанавливается․ Керобян
Министр экономики РА Ваан Керобян уверяет, что по сравнению с прошлым годом - последвойного шока в стране,уже в этом году наша экономика довольно быстро восстановилась.
Как передает Арменпресс, в ходе дискуссии на тему «Армяно-российское экономическое сотрудничество.Перспективные проекты» в рамках Armenian Business Forum-2021 в Ереване Керобянзаявил, что в первом полугодии 2021 года в Армении зарегистрирован реальный экономический рост.
«В этом году мы зарегистрировали экономический рост на 5% —по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.Хочу отметить, что очень быстро растетэкспорт экономики РА.Мы, согласно программе правительства, планируем руководствоваться инвестиционной моделью.Мы планируем делать большие инвестиции в различные инфраструктуры», - сказал Керобян.