Շիրակի մարզում կտեղադրվեն նոր հակակարկտային կայաններ
ԳՅՈՒՄՐԻ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզի Աշոցք համայնքի հինգ բնակավայրում կտեղադրվեն 10 հակակարկտային կայաններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության բաժնից՝ կայանների արժեքը 12 մլն դրամի շրջանակներում է և կվճարվի 55 տոկոսը պետական, 45 տոկոսը՝ համայնքային բյուջեից: Կայաններն արդեն իսկ ձեռք են բերվել, տեղադրման աշխատանքներն իրականացնում է «Բարվա» ՍՊԸ-ն։
Տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված այս սուբվենցիոն ծրագրի իրականացման արդյունքում հինգ բնակավայրերի 1 000 հա ցանքատարածություն պաշտպանված կլինի կարկտահարությունից։

В Ширакской области установят новые противоградовые станции
ГЮМРИ, 18 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС: 10 противоградовых станций будут установлены в пяти населенных пунктах Ашоцкой общины Ширакской области.
Как сообщили «Арменпресс»в отделе информации администрации Ширакской области, стоимость станций находится в пределах 12 млн драмов, 55% будет оплачено государством, а 45% - бюджетом общины. Станции уже приобретены, монтажные работы выполняет ООО «Барва».
В результате реализации данной программы субсидирования, направленной на развитие экономической и социальной инфраструктуры, 1000 га пашни в пяти населенных пунктах будут защищены от града.