ՀՀ դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Բահրեյնի թագավոր Համադ բին Իսա Ալ Խալիֆային
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բահրեյնի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Մհեր Մկրտումյանը (նստավայրը՝ Աբու Դաբի) հուլիսի 6-ին իր հավատարմագրերը հանձնեց Բահրեյնի թագավոր Համադ բին Իսա Ալ Խալիֆային: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ԱՄէ-ում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է, որ հավատարմագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի ունեցած զրույցի ընթացքում Համադ բին Իսա Ալ Խալիֆան շնորհավորել է դեսպան Մկրտումյանին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ՝ մաղթելով բեղմնավոր դիվանագիտական առաքելություն:
Բահրեյնի թագավորը հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր գործունեությամբ նոր շունչ կհաղորդի Հայաստանի և Բահրեյնի միջև համագործակցությանը: Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար, դեսպան Մկրտումյանը նշել է, որ պատրաստկամ է ներդնել ջանքեր երկկողմ հարաբերությունների ընդլայնման ուղղությամբ: ՀՀ դեսպանը կարևորել է երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության խորացումը, ինչպես նաև առևտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացումը:

Armenian Ambassador presents credentials to King Hamad bin Isa Al Khalifa of Bahrain
YEREVAN, JULY 7, ARMENPRESS. Ambassador of the Republic of Armenia to the Kingdom of Bahrain Mher Mkrtumyan (residence in Abu Dhabi) presented his credentials on July 6 to King Hamad bin Isa Al Khalifa of Bahrain, the Armenian Embassy in the United Arab Emirates reports.
Speaking after the ceremony, Hamad bin Isa Al Khalifa congratulated Ambassador Mkrtumyan on his appointment and wished him a fruitful diplomatic mission. The King of Bahrain expressed hope that the Ambassador's activities will give a new impetus to Armenia-Bahraini cooperation.
Expressing gratitude for the wishes, Ambassador Mkrtumyan noted that he is keen to expand bilateral relations. Ambassador stressed the importance of deepening the cooperation in bilateral and multilateral dimensions, as well as the activation of trade and economic relations.