Գյումրու ավտոբուսային պարկը շուտով կթարմանա
ԳՅՈՒՄՐԻ,11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրու ավտոբուսային պարկը շուտով կթարմանա: Առաջիկայում Գյումրիում ուղևորափոխադրումներ իրականացնելու նպատակով ձեռք կբերվեն ինչպես գազով, այնպես էլ էլեկտրականությամբ աշխատող ավտոբուսներ։
Այս մասին ավագանու հերթական նիստի ժամանակ հայտարարեց Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը: «Մենք մեր քաղաքում էլեկտրաավտոբուսներ ենք ունենալու, Եվրամիության ծրագիր ենք շահել, երեք տարում իրականացնելու ենք: Հիմա նաև մրցույթ կհայտարարենք»,- նշեց Սամվել Բալասանյանը: Նախատեսվող փոխադրամիջոցը նաև հարմարավետ է լինելու հենաշարժողական խնդիրներ ունեցողների, քայլակով, սայլակով տեղաշարժվողների համար:
«450 000 եվրոյի սահմաններում կարող ենք 8 հատ ձեռք բերել փոքրերից կամ 4 հատ մեծը գնենք: Մենք հիմա փնտրտուքի մեջ ենք, տեսնենք ինչպես կլինի, սա մեզ համար իդեալական տարբերակ է»,- հավելեց քաղաքապետը:

В ближайшее время обновится автобусный парк Гюмри
Автобусный парк Гюмри скоро пополнится. В ближайшее время для пассажирских перевозок в Гюмри будут приобретены автобусы, работающие как на газе, так и на электричестве.
Об этом на очередном заседании Совета старейшин заявил мэр Гюмри Самвел Баласанян. “В нашем городе будут автобусы, работающие на электричестве, мы выиграли программу Евросоюза, и за три года осуществим ее. Мы объявляем тендер”, - сказал Самвел Баласанян. Транспортные средства, которые должны быть закуплены, будет приспособлены и для людей с ограниченными физическими возможностями и инвалидов-колясочников.
“На 450 000 евро мы можем купить 8 маленьких или 4 больших автобуса. Это для нас идеальный вариант ”, - добавил мэр.