Փրկարարների 4 ջոկատ վերսկսել է որոնումները Հադրութի, Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի ուղղություններով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարական 4 ջոկատ մարտի 2-ին վերսկսել է զոհված զինծառայողների աճյունների և անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի ՆԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ՝ Հունան Թադևոսյանը՝ մանրամասնելով, որ որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են Հադրութի շրջանում, Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջաբրայիլ) ուղղություններում:
Մինչ այս՝ որոնումները դադարեցվել էին փետրվարի 15-ից՝ ադրբեջանական կողմի պահանջով:
Զինադադարից հետո՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնումների արդյունքում հայտնաբերվել է 1485 զոհված զինծառայողի (ռազմագործողությունների մասնակից) և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

4 отряда спасателей возобновили поиски в направлениях Гадрута, Физули и Джабраила
2 марта 4 спасательных отряда Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Арцаха возобновили поиск тел погибших военнослужащих и без вести пропавших военнослужащих. Об этом «Арменпресс» сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью МВД Арцаха Унан Тадевосян, добавив, что поисковые работы возобновились в Гадрутском районе, в направлении Варанды (Физули) и Джракана (Джабраил).
По требованию азербайджанской стороны с 15 февраля поиски были прекращены.
После прекращения военных действий, с 13 ноября 2020 года по настоящее время в результате поисковых операций обнаружены останки 1 485 погибших военнослужащих (участников военных действий) и гражданских лиц.