Արցախի փրկարարները Վարանդայի շրջանից հայտնաբերել են 2 զոհված զինծառայողի աճյուն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանից Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ԱԻ պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են ևս 2 զոհված զինծառայողի աճյուն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Նրանցինքնությունը պարզ կլինի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո: Հրադադարից հետո որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերված աճյունների ընդհանուր թիվը փետրվարի 8-ի տվյալներով՝ 1367 է: Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հերթափոխի հետ կապված, այսօր որոնողափրկարարական աշխատանքներ չեն իրականացվի»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Спасатели МЧС обнаружили тела 2 погибших военнослужащих из района Варандa
СТЕПАНАКЕРТ, 8 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. В результате поисковых операций отряды ГСЧС МВД Республики Арцах из Варандинского (Физулинского) района, перешедшего под контроль Азербайджана, обнаружили останки 2 погибших военнослужащих. Об этом «Арменпресс» сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах.
«Личности последних станут ясны после судебно-медицинской экспертизы. Общее количество тел, обнаруженных в результате поисковых операций после прекращения огня по состоянию на 8 февраля, составляет 1367. Сегодня поисково-спасательная операция в связи с переброской российских миротворцев проводиться не будет», - говорится в заявлении.