Ստեփանակերտի կարի և կոշիկի արտադրամասերից մեկում հրդեհ է բռնկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում դեկտեմբերի 9-ին ժամը 10:50-ին ահազանգ է ստացվել Ստեփանակերտի «Կարի և կոշիկի արտադրական միավորում» ՓԲԸ-ում բռնկված հրդեհի մասին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ նույն ժամին դեպքի վայր են մեկնել փրկարար ուժերի վարչության հրշեջ փրկարարական 2 մարտական հաշվարկ և արագ արձագանքման օպերատիվ 2 խումբ:
«Հրդեհը բռնկվել է 3-րդ հարկում, որտեղ տեղակայված է արտադրամասը: Պատճառը դեռ հայտնի չէ: Աշխատողները տարհանվել են վայրից, որից հետո հրշեջ փրկարարները կատարել են հրդեհաշիջում: Կրակը մարվել է ժամանակին: Տուժածներ չկան»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В Степанакертском швейном и обувном цехе вспыхнул пожар
9 декабря в 10:50 в Центр кризисного управления Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха поступил сигнал о возгорании, произошедшем в степанакертском ЗАО “Вязально-обувное производственное объединение. Как передает Арменпресс, ГСЧС сообщает, что одновременно к месту происшествия выехали 2 пожарно-спасательные бригады управления спасательных сил и 2 группы оперативного реагирования.
Пожар возник на 3-м этаже, где был расположен цех. Причина возгорания пока не известна. Работников эвакуировали с места происшествия, после чего пожарные потушили пожар. Пожар был потушен вовремя. Жертв нет”, - говорится в сообщении ГСЧС Арцаха.