ՀՀ-ն դատապարտում է ահաբեկչությունները. ԱԳՆ արձագանքը իրանցի ֆիզիկոս Ֆախրիզադեի սպանությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը դատապարտում է բոլոր տեսակի ահաբեկչական գործողությունները տարածաշրջանում և ողջ աշխարհում, նշել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն՝ ի պատասխան «Արմենպրես» լրատվական գործակալության՝ իրանցի միջուկային ֆիզիկայի մասնագետ Մոհսեն Ֆախրիզադեի սպանությանը Հայաստանի արձագանքի վերաբերյալ հարցի։
«Նոյեմբերի 27-ին Իրանում սպանվել է միջուկային ֆիզիկայի մասնագետ Մոհսեն Ֆախրիզադեն: Սպանությանը հետևել են արձագանքներ Իրանից և մի շարք այլ պետություններից: Հայաստանը, որպես Իրանի սահմանակից և բարեկամ երկիր, ինչպե՞ս է արձագանքում իրանցի բարձրաստիճան պաշտոնյայի սպանությանը» հարցին Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է. «Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում հայտնի իրանցի գիտնական, ԻԻՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական նորարարությունների և հետազոտությունների կազմակերպության ղեկավար Մոհսեն Ֆախրիզադեի սպանության կապակցությամբ։

Armenia condemns terrorism: MFA comments on murder of Iranian scientist Mohsen Fakhrizadeh
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Armenia condemns all types of terrorism in the region and the world, Foreign ministry spokeswoman Anna Naghdalyan told Armenpress, commenting on the question about Armenia’s reaction to the murder of Iranian nuclear scientist Mohsen Fakhrizadeh.
Question: Specialist in nuclear physics Mohsen Fakhrizadeh was killed in Iran on November 27. The murder was followed by reactions from Iran and other states. As a friendly country to Iran, how does Armenia react to the murder of a top Iranian official?
Answer: “We are expressing our deepest condolences over the killing of famous Iranian scientist, head of the defense innovation and research organization at the Iranian defense ministry, Mohsen Fakhrizadeh.