Նիդերլանդների «Արմենիա ֆոնդս»-ը հավաքագրել է 412.387 եվրո. գումարը կուղղվի Արցախին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիդերլանդներ-Բելգիայի համատեղ մեծ դրամահավաքի շրջանակու, որը կայացել է նոյեմբերի 8-ին, հավաքագրել է 412.387 եվրո: Դրամահավաքն անցկացվել է «Միասին օգնենք Հայրենիքին, միասին օգնենք ինքներս մեզ» խորագրով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, «Արմենիա ֆոնդս»-ը տեղեկացնում է, որ մինչ եթերը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Նիդերլանդների մասնաճյուղի՝ «Արմենիա ֆոնդս»-ի երիտասարդ կամավորները Նիդերլանդների և Բելգիայի գործարարների աջակցությամբ հեռախոսազանգերով արդեն հավաքել էին 208.800 եվրո։ Երեք ու կես ժամ տևողությամբ առցանց դրամահավաքի արդյունքում՝ Արցախի համար հումանիտար օգնություն տրամադրելու նպատակով, Նիդերլանդների «Արմենիա ֆոնդս»-ը հավաքագրել է ընդհանուր 412,387 եվրո հանգանակություն։
Միջոցառման շրջանակներում իրենց տեսաուղերձներն են հղել Նիդերլանդներում և Բելգիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանները, եկեղեցական կառույցների ներկայացուցիչներ։ Երեկոյին մասնակցել են հոլանդացի քաղաքական գործիչներ, նիդերլանդահայ և բելգիահայ կազմակերպություններ, հայկական դպրոցներ, շնորհալի երաժիշտներ և արտիստներ:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Նիդերլանդների ներկայացուցչությունն շնորհակալություն է հայտնում երեկոյի բոլոր բարերարներին՝ թե՛ անհատներին և թե՛ գործարարներին:

В Нидерландах “Армениа фондс” собрал 412 387 евро: сумма будет направлена в Арцах
В рамках совместной кампании по сбору средств в Нидерландах и Бельгии, которая состоялась 8 ноября, было собрано 412 387 евро. Акция по сбору средств прошла под девизом “Все вместе поможем Родине и поможем себе”. Как передает «Арменпресс», “Армениа фондс” сообщает, что еще до эфира молодые волонтеры “Армениа фондс” - нидерландского филиала Всеармянского фонда “Айастан”, при помощи телефонных звонков, благодаря содействию предпринимателей Нидерландов и Бельгии собрали 208 800 евро. После онлайн-сбора средств, продолжительностью в три с половиной часа, “Армениа фондс” Нидерландов собрала в общей сложности 412,387 евро.
В рамках мероприятия свои видеообращения направили чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Нидерландах и в Бельгии и представители церковных структур. В мероприятии участие приняли голландские политические деятели, армянские организации Нидерландов и Бельгии, армянские школы, музыканты и артисты.
Представительство Всеармянского фонда “Айастан” в Нидерландах выражает благодарность всем благотворителям - и частным лицам, и предпринимателям.