Տարեդարձիս լավագույն նվերը. Քարդաշյանն անդրադարձել է ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանն «Ինստագրամ»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանն այսուհետ կկիրառի «Հայոց ցեղասպանություն» խորագիրը: Նախկինում այնտեղ առկա գրքերը, տարբեր աղբյուրները ներկայացված էին «Հայկական կոտորածներ» խորագրի ներքո:
«Տարեդարձիս լավագույն նվերը: Այսօր ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանը հայտարարել է, որ կկիրառի «Հայոց ցեղասպանություն» խորագիրը: Այս նշանակալի լուրի մասին հայտարարվեց ԱՄՆ Կոնգրեսի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումից գրեթե մեկ տարի անց և Արցախի հայերի նկատմամբ վերջին կործանարար հարձակման ֆոնին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին նշել է Քիմ Քարդաշյանը:
Նա իր երախտագիտությունն է հայտնել Կոնգրեսի գրադարանի աշխատակիցներին, Կոնգրեսի անդամներին հայերի պաշտպանությանն ուղղված մեծագույն ջանքերի համար:
«Միասին մենք շարունակում ենք աղոթել այս դժվարին իրավիճակում այն բոլոր տղամարդկանց, կանանց, երեխաների համար, որոնք տուժել են պատերազմից: Մենք մեկ գլոբալ հայ ազգ ենք»,-նշել է նա:

Лучший подарок на мой день рождения: Ким Кардашян о заявлении Библиотеки Конгресса США
Известная телезвезда Ким Кардашьян на своей странице в Instagram сообщила, что Библиотека Конгресса США отныне будет использовать термин “Геноцид армян”. Ранее имеющиеся там книги, различные источники были представлены под заголовком “Армянские погромы”.
Сегодня Библиотека Конгресса США заявила, что она начнет применять термин “Геноцид армян”. Об этой знаменательной новости было объявлено спустя почти год после признания Конгрессом США Геноцида армян и на фоне последнего разрушительного нападения на армян Арцаха”, - как сообщает Арменпресс, об этом заявила Ким Кардашян.
Она выразила признательность сотрудникам Библиотеки Конгресса, членам Конгресса за величайшие усилия, направленные на защиту армян.
“Вместе мы продолжим молиться за всех мужчин, женщин, детей, страдающих от войны в этой трудной ситуации. Мы все - одна глобальная армянская нация”, - отметила она.