Նախապատրաստվում է Մնացականյանի այցը Վաշինգտոն. The Hill
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքներ են տարվում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի այցը Վաշինգտոն նախապատրաստելու ուղղությամբ: Այս մասին The Hill-ին հայտնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
«Ակնկալվում է, որ այցն ու հանդիպումը ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հետ կկայանա այս ամիս»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ տեղեկացնում է լրատվամիջոցը՝ նկատելով, որ թեև հանդիպումը ծրագրված է ԱՄՆ-ի և Հայաստանի ամենամյա ռազմավարական երկխոսության ոգուն համապատասխան, այն նոր հրատապություն է ձեռք բերում` Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության սրման ֆոնին, որի հետևանքով զոհվել են տասնյակ խաղաղ բնակիչներ, վիրավորվել են հարյուրավոր և տեղահանվել տասնյակ հազարավոր մարդիկ:
Դեսպան Ներսեսյանը նշել է, որ աշխատանքներ են տարվում այցի նախապատրաստման ուղղությամբ, սակայն այցի մանրամասները պաշտոնապես կհրապարակվեն ՀՀ ԱԳՆ և ԱՄՆ պետքարտուղարության հայտարարություններով:

FM Mnatsakanyan’s visit to USA being prepared – The Hill
YEREVAN, OCTOBER 17, ARMENPRESS. Works for preparing the visit of Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan to the USA are underway, Ambassador of Armenia to the USA Varuzhan Nersesyan told The Hill.
‘’It’s expected that the visit and the meeting with Secretary of the U.S. Department of State Mike Pompeo will take place this month’’, ARMENPRESS reports the news website informs, noting that though the meeting is in the sidelines of annual Armenia-USA strategic dialogue, it has a new urgency under the light of the escalation of Nagorno Karabakh conflict, as a result of which dozens of civilians, hundreds have been injured and 10s of thousands have been displaced.
Ambassador Nersesyan noted that though works are carried out to organize the visit, the details of the visit will be announced by the Foreign Ministry of Armenia and the U.S. Department of State.