Ռուսաստանը համաձայն չԷ Ղարաբաղի շուրջ Թուրքիայի դիրքորոշման հետ. Լավրով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական կողմը համաձայն չԷ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ Անկարայի դիրքորոշման հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնումէ«Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը:
«Թուրքիայի դերը Ղարաբաղում. այո, մենք համաձայն չենք այն դիրքորոշման հետ, որը հնչեցրել Է Թուրքիան, որը մի քանի անգամ նաեւ (Ադրբեջանի) նախագահ Ալիեւն Է արտահայտել, այստեղ ոչ մի գաղտնիք չկա»,-ասել Է նախարարը՝ հանդես գալով ռուսաստանյան ռադիոկայաններին տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով՝ «հայտարարություններն այն մասին, որ առկա Է եւ թույլատրելի հակամարտության ռազմական լուծումը, մենք չենք կարող կիսել»:

YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. The Russian side doesn’t agree with the position of Ankara over Nagorno Karabakh, Russia’s Foreign Minister Sergey Lavrov said in an interview to the local radio stations.
“Turkey’s role in Karabakh: yes, we do not agree with the position voiced by Turkey, that was also expressed for several times by [Azerbaijani] President Aliyev, there is no secret here”, the Russian FM said.
He said they “cannot share the statements according to which the military solution of the conflict exists and is permissible”.