Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանը ձերբակալվել է։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասացին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից։
Թե ինչ քրեական գործի շրջանակներում է Մանուկյանը ձերբակալվել, ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը չմեկնաբանեց։
Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Մանուկյանի ձերբակալումը կապված է «Մուլտի Գրուպ Կոնցեռն» ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի քրեական գործի հետ։
Աբրահամ Մանուկյանը 2003-2007 թվականներին եղել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խմբակցության պատգամավոր, իսկ արդեն 2012-2018 թվականներին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր։

Former MP Abraham Manukyan arrested
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Former Member of Parliament of Armenia Abraham Manukyan has been arrested, the National Security Service told Armenpress, without clarifying under which criminal case he has been arrested.
According to the media reports, Manukyan’s arrest is connected with the criminal case launched against Multi Group Concern LLC general director Sedrak Arustamyan.
Abraham Manukyan has served as MP of the Republican Party of Armenia faction in 2003-2007, and later in 2021-2018 he has served as a lawmaker of the Prosperous Armenia party.