Forex միջազգային շուկայում դոլարի փոխարժեքը գերազանցել է 75 ռուբլին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Forex միջազգային շուկայում դոլարի փոխարժեքն աճել Է 9,5 տոկոսով եւ գերազանցել 75 ռուբլու նշագիծը: Եվրոյի փոխարժեքը վեր Է բարձրացել 85 ռուբլուց (փակման նախորդ նստաշրջանի մակարդակի նկատմամբ աճը կազմել Է 10 տոկոս): Այդ մասին վկայում են առեւտրական հարթակի տվյալները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Վերջին անգամ դոլարի փոխարժեքը 75 ռուբլուց բարձր Է եղել 2016 թվականի մարտին, իսկ եվրոյի փոխարժեքը 85 ռուբլին գերազանցել Է նույն տարվա փետրվարին:
Երեւանի ժամանակով 11:57-ի դրությամբ դոլարը վաճառվում Էր 75,22 ռուբլով (+9,8 տոկոս):
Եվրոյի փոխարժեքը գտնվում Էր 86 ռուբլու նշագծին (+11,2 տոկոս): Ռուբլին ամերիկյան եւ եվրոպական արժույթների նկատմամբ Էժանանում Է նավթի համաշխարհային գների փլուզման ֆոնին:

YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. The dollar exchange rate gained 9.5% on the international Forex market breaching the 75 rubles mark, while the euro exchange rate added 10% since the previous closure to over 85 rubles, according to the trading data, reports TASS news agency.
The dollar exchange rate last exceeded 75 rubles in March 2016, while the euro exchange rate last rose above 85 rubles in February 2016.
As of 11:57 am Yerevan time, the dollar exchange rate equaled 75.22 rubles (up 9.8%), while the euro exchange rate was 86 rubles (up 11.2%) after breaching the 86 mark at 10:53 am.