Տեսչական մարմինը իրազեկում է հրապարակել գազասպառման համակարգի անվտանգության ապահովման վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը տեսանյութի տեսքով իրազեկում է հրապարակել ներտնային գազասպառման համակարգի անվտանգության ապահովման վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ տեսանյութի պատրաստման համար հիմք է հանդիսացել վերջին ժամանակահատվածում ներտնային գազասպառման համակարգում տեղի ունեցած շմոլ գազից թունավորման, այդ թվում՝ մահացու ելքով պատահարների վիճակագրության և վերլուծության արդյունքները։
«Քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմինը, որպես գազասպառման ոլորտը վերահսկող լիազոր մարմին, անհրաժեշտ է համարում, այս տեսանյութի միջոցով քաղաքացիներին իրազեկել գազի անվտանգության կանոնների պահպանման մասին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Инспекционный орган опубликовал уведомление об обеспечении безопасности газопотребления
Инспекционный орган градостроительства, технической и пожарной безопасности опубликовал видеоматериал - уведомление об обеспечении безопасности системы внутреннего газопотребления.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Инспекционного органа по градостроительству, технической и пожарной безопасности, основанием для изготовления видеоматериала послужили результаты статистики и анализа случаев отравления угарным газом, в том числе со смертельным исходом.
“Инспекционный орган градостроительства, технической и пожарной безопасности считает необходимым посредством этого видеоматериала проинформировать граждан о соблюдении правил безопасности газопотребления“, - говорится в сообщении.