«Այո»-ի շտաբի ակտիվ քարոզարշավը կմեկնարկի մարտի 2-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը «Այո»-ի շտաբը կիրականացնի մի քանի շերտերով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 26-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց «Այո»-ի շտաբի ղեկավար, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Հաշվի առնելով, որ գործընթացը բավականին արագ տեղի ունեցավ՝ նախ նախապատրաստական աշխատանքներ պիտի տեղի ունենային: Երեկ մեր դրամահավաք-երեկոյի ժամանակ դուք տեսաք, որ մենք ընտրել էինք երեք լավագույն լոգոները, բրենդավորումները: Դրանցից յուրաքանչյուրի համար մենք նախատեսել էինք դրամական պարգևներ»,- ասաց Պապիկյանը:
Նա հայտնեց, որ «Այո»-ի շտաբի ակտիվ քարոզչությունը մեկնարկելու է մարտի 2-ից և ընթանալու է մինչև ապրիլի 3-ը: «Սա ամենակարևոր փուլն է. մեր ընկերները, այսինքն՝ գործադիրի այն անդամները, ովքեր կմեկնեն արձակուրդ ու կմասնակցեն քարոզչությանը նաև աշխատանքային ժամերից դուրս, ինչպես նաև Ազգային ժողովի պատգամավորները, մասնավորապես մարզերից ընտրված մեր գործընկերները իրենց ընտրված վայրերում իրականացնելու են քարոզչություն: Նպատակն է հանրության ներկայացնել բոլոր այն կարևոր կետերը, որոնք շարժառիթ են հանդիսացել սահմանադրական փոփոխությունների համար»,- ասաց նա:
Նախարարը տեղեկացրեց, որ գտնվում է արձակուրդում: «Հաջորդ շաբաթվա մեջ այց ունեմ Վրաստանի Հանրապետություն: Ես կվերադառնամ աշխատանքի, այնուհետև արձակուրդս կրկին կշարունակվի մինչև քարոզչության ավարտ»,- նշեց Պապիկյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նույնպես պատրաստվում է մասնակցել քարոզարևշավին և անհրաժեշտ օրերին նա նույնպես կլինի արձակուրդում:

Активная агитационная кампания штаба “Да” начнется со 2 марта
Агитационную кампанию референдума по конституционным реформам штаб “Да” проведет в несколько этапов. Как передает Арменпресс, об этом на встрече с журналистами 26 февраля заявил руководитель штаба “Да”, министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.
“Вчера во время нашего вечера по сбору средств Вы видели, что мы выбрали три лучших логотипа, лучшие бренды. Для каждого из них мы предусмотрели денежные премии”, - сказал Папикян.
Он сообщил, что активная пропаганда штаба “Да” начнется со 2 марта и продлится до 3 апреля. “Это самый важный этап. Наши друзья, то есть те члены исполнительной власти, отправятся в отпуск и будут агитировать вне рабочих часов, депутаты Национального собрания, в частности, наши коллеги, избранные от областей, будут проводить агитацию в местах, где их избрали. Цель -представить обществу все те важные пункты, которые послужили поводом для конституционных изменений”, - сказал он.
Министр сообщил, что он сам находится в отпуске. На следующей неделе мне предстоит визит в Республику Грузия. Я вернусь на работу, затем мой отпуск снова продолжится до конца агитационной кампании”, - отметил Папикян.
По его словам, премьер-министр Армении Никол Пашинян также собирается принять участие в агиткампании, и в нужные дни он также будет выходить в отпуск.