Սիրիայում հումանիտար առաքելության խմբի մասնագետները Հալեպի հոսպիտալին են փոխանցել բժշկական պարագաներ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում հումանիտար առաքելություն իրականացնող խմբի մասնագետներն այսօր՝ հունվարի 16-ին, Հալեպի հոսպիտալին են փոխանցել դեղորայք և բժշկական պարագաներ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցՀումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոնի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Նազելի Էլբակյանը:
Սիրիական կողմը ևս մեկ անգամ նշել է հայկական հումանիտար խմբի գործունեության կարևորության մասին և երախտագիտություն հայտնել: Հալեպում հումանիտար առաքելություն իրականացնող խմբի բժիշկները 2019 թվականի փետրվարի 8-ից մինչև 2020 թվականի հունվարի 16-ը հետազոտել և բուժել են 13 հազար 680 հիվանդի: Սակրավորներն ականազերծել են 126 հազար քառակուսի մետր տարածք:

Специалисты группы гуманитарной миссии в Сирии передали госпиталю Алеппо медицинские принадлежности
Специалисты группы, осуществляющей гуманитарную миссию в Сирийской Арабской Республике, 16 января передали госпиталю Алеппо медикаменты и медицинские принадлежности. Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь Центра гуманитарного разминирования и экспертизы Назели Элбакян.
Сирийская сторона еще раз отметила значение деятельности армянской гуманитарной группы и выразила ей свою признательность. Врачи группы, осуществляющей гуманитарную миссию в Алеппо, с 8 февраля 2019 года по 16 января 2020 года обследовали и вылечили 13 680 пациентов. Саперы разминировали 126 тысяч квадратных метров территории.