Ընդունելի Է ամեն ինչ, բացի պատերազմից. Վրաստանի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան կարեւորել Է երկրի տարածքային ամբողջականության վերականգնումը հնարավոր բոլոր միջոցների օգտագործմամբ, բացառությամբ պատերազմի:
Գախարիան ելույթ Է ունեցել արտասահմանում Վրաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունների եւ հյուպատոսական հիմնարկությունների ղեկավարների տարեկան հանդիպմանը Թբիլիսիում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ընդունելի Է ամեն ինչ, բացի պատերազմից: Մեր քաղաքականությունը պետք Է լինի ողջամիտ, հիմնված բացարձակապես սառը դատողության վրա, եւ մենք պետք Է ձեռնարկենք բոլոր քայլերը, որպեսզի մեկընդմիշտ վերականգնենք մեր երկրի միասնությունը: Մենք պետք Է դա անենք եւ օգտագործենք բոլոր միջոցները, բացի պատերազմից: Մենք ստանձնել ենք այդ պարտավորությունը եւ պետք Է կատարենք այն»,-հայտարարել Է Գախարիան, հաղորդել Է Sputnik-ը:

"Приемлемо все, кроме войны" - премьер Грузии
Премьер-министр Грузии Георгий Гахария отметил важность восстановления территориальной целостности страны с использованием всех возможных инструментов за исключением войны.
Гахария выступил на ежегодной встрече руководителей дипломатических миссий и консульских учреждений Грузии за рубежом в Тбилиси. Лозунгом конференции послов является "Грузия – страна-председатель Совета Европы. Для общих ценностей, прав и свобод",сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
"Приемлемо все, кроме войны. Наша политика должна быть "абсолютно холодной", разумной, и мы должны предпринять все шаги, чтобы раз и навсегда восстановить единство нашей страны. Мы должны сделать это и использовать все инструменты, кроме войны. Мы взяли это обязательство, и мы должны следовать и выполнять это обязательство", - заявил Гахария.