«Իմ քայլը» հիմնադրամը գալա-ընթրիքի ընթացքում  հավաքել է ավելի քան 700 միլիոն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը» հիմնադրամը դեկտեմբերի 14-ին կայացած գալա-ընթրիքի ընթացքում  հավաքել է ավելի քան 700 միլիոն դրամ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջի գրառմամբ տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը։
«Իմ ելույթը երեկ երեկոյան կայացած «Իմ քայլը» հիմնադրամի ամենամյա բարեգործական գալա ընթրիքի ժամանակ: Ուրախ ու հպարտ եմ, որ գործունեության 1,5 կես տարվա ընթացքում հիմնադրամը ոչ միայն կարողացել է իրականացնել բազմաթիվ հաջողված ծրագրեր, այլև դարձել է վստահելի և լուրջ գործընկեր: Մեր և մեր ներկայացրած ծրագրերի հանդեպ վստահության գրավականն է նաև գալա ընթրիքի ժամանակ իրականացված դրամահավաքի արդյունքները: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ երեկ հավաքվել է ավելի քան 700 միլիոն դրամ, որը մեր հիմնադրամի մեծ բարեկամ Քրիստին Սիմոնը խոստացել է կրկնպատակել: Այս գումարներն ուղղվելու են «Իմ քայլը» հիմնադրամի նպատակային ծրագրերի իրականացմանը: Շնորհակալ ենք Ձեր վստահության, գնահատանքի և ներկայության համար»,- նշել է Աննա Հակոբյանը։

В ходе  гала-ужина фонд «Мой шаг» собрал более 700 млн драмов
Как передает Арменпресс,  об этом на своей  странице в Facebook сообщила супруга премьер-министра РА председатель Совета попечителей благотворительных организаций «Мой шаг» и  City of Smile Анна Акопян.
«Моя речь на ежегодном благотворительном гала-ужине фонда «Мой шаг», который состоялся вчера вечером. Я рада и горжусь тем, что за 1,5   года работы фонд не только смог реализовать много успешных проектов, но и стал надежным и серьезным партнером. Залогом доверия к нам и нашим программам также являются результаты сбора средств во время гала-ужина. Я рада сообщить, что вчера было собрано более 700 миллионов драмов, которые Кристин Симон – большой  друг нашего фонда, пообещала удвоить. Эти средства будут использованы на финансирование целевых программ My Step Foundation. Спасибо за доверие, признательность и присутствие», - сказала Анна Акопян.