«Վրացական երազանքը» լքում Է եւս մեկ պատգամավոր, տարեսկզբից՝ արդեն 16-րդը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Վրացական երազանք-ժողովրդավարական Վրաստան» կառավարող կուսակցությունից պատգամավոր Ալեքսանդր Էրկվանիան հայտարարել Է երկրում վերջին իրադարձությունների պատճառով խորհրդարանական մեծամասնությունից հեռանալու մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Էրկվանիան Վրաստանի իններորդ գումարման խորհրդարան Էր անցել կառավարող կուսակցության ցուցակներով: Նա դարձել Է 16-րդ պատգամավորը, որը տարեսկզբից հեռացել Է խորհրդարանական մեծամասնությունից: Նրանցից շատերը հեռացել են 2020 թվականից խորհրդարանական ընտրությունների խառը համակարգից համամասնականի անցնելու վերաբերյալ սահմանադրական ուղղումների՝ նոյեմբերի 14-ի ձախողումից հետո:
«Ցավոք, բնակչության մեջ տիրում Է նիհիլիզմն ու անհուսությունը: Մեծամասնությունը թերահավատ Է երկրի ապագայի նկատմամբ, ամեն տեղ լուրջ խնդիրներ են ու լճացում: Երկրում ամեն օր խորանում Է քաղաքական եւ տնտեսական ճգնաժամը, լիակատար քաոս Է ու խառնաշփոթություն: Իսկ քաղաքական գործիչները պատասխանատվություն չեն կրում Աստծո, ազգի ու երկրի առջեւ: Պայքար Է ընթանում միայն իշխանության, փողի եւ անձնական բարեկեցության համար»,-լիագումար նիստից հետո լրագրողներին ասել Է Էրկվանիան:
Էրկվանիան չի պատրաստվում լքել խորհրդարանը: Նա որոշել Է աշխատանքը շարունակել որպես անկախ պատգամավոր, հաղորդել Է Sputnik-ը:

"Грузинская мечта" теряет еще одного депутата
Депутат от правящей партии "Грузинская мечта - демократическая Грузия" Александр Эрквания объявил об уходе из парламентского большинства из-за последних событий в стране.
Эрквания прошел в парламент Грузии девятого созыва по партийным спискам правящей партии. Он стал 16 депутатом, покинувшим с начала года парламентское большинство. Многие из них ушли после провала 14 ноября конституционных поправок о переходе со смешанной на пропорциональную систему парламентских выборов с 2020 года.
"К сожалению, в населении полный нигилизм и безнадежность. Большинство махнуло рукой на будущее страны, везде серьезные проблемы и стагнация. В стране ежедневно усугубляется политический и экономический кризис, полный хаос и неразбериха. Политики же не несут ответственности перед Богом, нацией и страной. Идет борьба только за власть, деньги и личное благополучие", - сказал Эрквания журналистам после пленарного заседания,сообщает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Парламент Эрквания покидать не собирается. Он решил продолжить работу в качестве независимого депутата.