1.5 տարվա ընթացքում կառավարությունը բիզնեսին վերադարձրել է 180 մլրդ դրամ շրջանառու միջոց. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2018 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ կառավարությունը հարկերի գերավճարների գծով տնտեսվարողներին պարտք է եղել 275 միլիարդ դրամ. 2019 թվականի դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ նմանօրինակ պարտքը կազմում է 95 միլիարդ դրամ, ներառյալ նաեւ ԱԱՀ-ի ընթացիկ պարտքերը եւ դեբետները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսինքն՝ մեկուկես տարվա ընթացքում կառավարությունը բիզնեսին վերադարձրել է 180 միլիարդ դրամ շրջանառու միջոց: Գործընթացը շարունակվում է՝ ներառյալ ԱԱՀ դեբետների վերադարձի տեսքով»,- գրել է Փաշինյանը:

Government returned 180 billion AMD in working capital to businesses in 1,5 years - PM
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. As of January 1, 2018, the government of Armenia had 275 billion AMD debt to economic entities in overpayments of taxes. But as of December 1, 2019, this debt comprises 95 billion AMD, including also the ongoing VAT debts, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook.
“In other words, within one and a half year the government returned 180 billion AMD in working capital to the business. The process continues, including in the form of VAT debt returns”, the PM said.