Յոթ մարզի 16 համայնքում անցկացվում են ՏԻՄ ընտրություններ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են դեկտեմբերի 8-ին  անցկացվում Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի և Շիրակի մարզերի 16 համայնքում, որոնցից 12-ում ընտրությունները հերթական են, իսկ 4-ում՝ արտահերթ: Նշված համայնքներից 12-ում ընթանում են համայնքի ղեկավարի, և 4 համայնքում՝ ավագանու անդամի ընտրություններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից, առավոտյան՝ ժամը 8.00-ին, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով բացվել են ընտրությունների համար ձևավորված բոլոր 19 ընտրական տեղամասերը և ընդունել առաջին ընտրողներին: ՏԻՄ ընտրությունների ժամանակ ընտրողների էլեկտրոնային գրանցման նպատակով օգտագործվում է 36 տեխնիկական սարքավորում:
«Ընտրությունների քվեարկության մասնակիցների թիվը, ըստ համայնքների, այսօր՝ ժամը 12.00-ից սկսած երեքժամյա պարբերականությամբ, կհրապարակվի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի համացանցային կայքում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

В 16 общинах семи областей  республики проводятся выборы  ОМС
8 декабря в 16 общинах   Арагацотнской, Араратской, Армавирской, Гегаркуникской, Лорийской, Котайкской и Ширакской областей проводятся выборы в органы местного самоуправления. В 12-ти  из них выборы  очередные, а в 4-х —  внеочередными. В двенадцати общинах выбирают главу общины,   а в четырех — членов Совета старейшин.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Центральной избирательной комиссии РА, в 8 часов утра все 19 избирательных округов, сформированных для выборов, были открыты в соответствии с Избирательным кодексом РА и приняли первых избирателей. Во время выборов в органы местного самоуправления для электронной регистрации избирателей используется 36 технических средств.
«Число участников голосования, по   общинам, будет объявляться на веб-сайте ЦИК сегодня, начиная с 12 часов дня – с трехчасовой периодичностью», - говорится в заявлении ЦИК.