ՀՀ ԱԳ նախարարն և ՄԽ համանախագահները դրական են գնահատել լրագրողական փոխանակման ծրագրի իրականացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրատիսլավայում ԵԱՀԿ 26-րդ նախարարական խորհրդաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Սլովակիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից,  Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումների համատեքստում առանձնահատուկ ընդգծվել է խաղաղությանը նպաստող միջավայրի ձևավորման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկումը, այդ թվում նախորդ հանդիպումների ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին հավատարիմ մնալու միջոցով:
Ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստելու պայմանավորվածության առումով դրական է գնահատվել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի համակարգմամբ լրագրողական փոխանակման ծրագրի իրականացումը, որին մասնակցեցին լրագրողներ Հայաստանից, Արցախից և Ադրբեջանից։

YEREVAN, DECEMBER 5, ARMENPRESS. Armenian Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan and the OSCE Minsk Group Co-Chairs held a meeting on December 4 in Bratislava, the foreign ministry said in a news release.
The meeting took place on the margins of the 26th OSCE Ministerial Conference in Slovakia.
Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk was also in attendance of the meeting.
During the meeting, in the context of the latest developments around the NK conflict peaceful settlement process, the sides put a special emphasis on implementing steps in the direction of developing an atmosphere conducive to peace, including through remaining committed to the agreements that were reached during previous meetings.
In terms of the agreement on preparing the populations for peace, the recent implementation of a journalistic exchange program coordinated by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-In-Office was positively appreciated. Reporters from Armenia, Artsakh and Azerbaijan had participated in the mutual visit program.