Սպիտակ տան գլխավոր բժիշկը պատմել Է հոսպիտալում Թրամփին հետազոտելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների ղեկավարը չի գանգատվել կրծքի որեւԷ ցավից, անցյալ հանգստյան օրերին բժշկական հետազոտությունը Մերիլենդի նահանգի Ուոլթեր Ռիդի անվան հոսպիտալում եղել Է պլանային: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է Սպիտակ տան գլխավոր բժիշկ Շոն Քոնլիի՝ նոյեմբերի 18-ին տարածված եզրակացության մեջ:
«Նախագահը կրծքի ոչ մի ցավ Էլ չի ունեցել, եւ (առողջության հետ կապված) որեւԷ արտահերթ կամ անհետաձգելի խնդիրների պատճառով ոչ մի կարգի հետազոտություն կամ բուժում չի ձեռնարկվել»,- ասված Է հայտարարության մեջ: Բժշկի խոսքով՝ դա եղել Է «ստանդարտ, պլանային միջանկյալ հետազոտություն»:
Հանգստյան օրերի վերաբերյալ նախագահի պաշտոնական գրաֆիկում, որը նոյեմբերի 15-ին տարածել Է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը, հոսպիտալ ուղեւորությունը չի նշվել: Այդ ֆոնի վրա Twitter սոցիալական ցանցում տարատեսակ շահարկումներ են հայտնվել Վաշինգտոնի վարչակազմի ղեկավարի առողջության թեմայով, մասնավորապես, սկսել Է լուր տարածվել այն մասին, թե Մերիլենդ Թրամփի ուղեւորության պատճառ են դարձել իբր կրծքի ցավերը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Главный врач Белого дома рассказал об обследовании Трампа в госпитале
Американский лидер Дональд Трамп не жаловался на какие-либо боли в груди, медицинское обследование в госпитале имени Уолтера Рида в штате Мэриленд в минувшие выходные было плановым. Как передает Арменпресс, об этом сообщается в распространенном в понедельник заключении главного врача Белого дома Шона Конли.
"У президента не было никакой боли в груди, и никаких обследований или лечения в связи с какими бы то ни было экстренными или неотложными проблемами [со здоровьем] не предпринималось", - говорится в заявлении. По словам врача, это было "стандартное, плановое промежуточное обследование".
В официальном графике президента на выходные, распространенном пресс-службой Белого дома в пятницу, поездка в госпиталь не значилась. На фоне этого среди пользователей социальной сети Twitter появились различные спекуляции на тему здоровья главы вашингтонской администрации, в частности, начал распространяться слух о том, что причиной поездки Трампа в Мэриленд якобы стали боли в груди.