«Լուսավոր Հայաստան»-ի թեկնածուն կարևորում է կոռուպցիայի նկատմամբ զրո հանդուրժողականությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովը քննարկում է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամների ընտրության հարցը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանձնաժողովի անդամների ընտրության համար մեկական թեկնածուներ են առաջարկել ՀՀ կառավարությունը, Ազգային ժողովի «Իմ քայլը», «Բարգավաճ Հայաստան», «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները» և Բարձրագույն դատական խորհուրդը:
ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Հայկուհի Հարությունյանի թեկնածությունը, որը կոռուպցիայի կանխարգելման գործում կարևորում է դրա նկատմամբ զրո հանդուրժողականությունը:
«Ինձ համար շատ կարևոր է և խիստ նշանակալից, որպեսզի հանրության մեջ ձևավորվի կոռուպցիայի նկատմամբ զրո հանդուրժողականություն,- ասաց Հարությունյանը։-Որովհետև ինքս ունեմ ձևավորված այն համոզմունքը, որ կոռուպցիայի տարածման գործում հիմնական պատճառը հանդիսացել է կոռուպցիայի նկատմամբ տարբեր մակարդակներում եղած հանդուրժողականությունը»:

Кандидат от партии “Просвещенная Армения” нулевую терпимость к коррупции считает важным фактором
Национальное собрание Армении обсуждает вопрос избрания членов комиссии по предотвращению коррупции.
Как передает Арменпресс, по одному кандидату на пост членов комиссии предложили правительство Армении, фракции “Мой шаг”, “Процветающая Армения”, “Просвещенная Армения” и Высший судебный совет.
Парламентская фракция “Просвещенная Армения” выдвинула кандидатуру Айкуи Арутюнян, которая в деле предотвращения коррупции нулевую терпимость к ней считает важным фактором.
“Для меня очень важно и значимо, чтобы в обществе сформировалась нулевая терпимость к коррупции”, - сказала Арутюнян – “Потому что у меня есть сформировавшееся убеждение, что основной причиной распространения коррупции стала толерантность к коррупции на разных уровнях”.