Դուք և Էրդողանը բերեցիք ԻՊ-ին. Շերն արձագանքել է Ղամիշլիում հայերի սպանությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրաճանաչ ամերիկահայ փոփ-երգչուհի Շերը (Շերլին Սարգսյան) «Թվիթեր»-ում անդրադարձել է ահաբեկիչների կողմից Ղամիշլիում Հայ Կաթողիկե համայնքի ժողովրդապետի ու նրա հոր սպանությանը՝ խոսքն ուղղելով ԱՄՆ նախագահին:
«Եթե Իսլամական պետությունը վերադարձել է, ապա դուք և Էրդողանը բերեցիք նրանց: Դուք օգնեցիք Էրդողանին քրդերին կոտորելու հարցում: Մարդիկ կտառապեն, կմահանան, ձեր «սիրելի Էրդողանը» պետք է գոհ լինի: Իսլամական պետությունը սպանել է հայ քահանայի ու նրա հորը: Արդյոք Էրդողանը գնել է ձեզ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Շերը՝ նոյեմբերի 13-ի կեսօրին Վաշինգտոնում սպասվող Թրամփ-Էրդողան հանդիպմանն ընդառաջ:
Նոյեմբերի 11-ին Սիրիայում ահաբեկիչներն սպանել են Ղամիշլիի Հայ Կաթողիկե համայնքի հոգևոր հովիվ Տեր Հովսեփ քահանա Պետոյանին ու նրա հորը` Հաննա Պետոյանին։ Ահաբեկիչները կրակ են բացել նրանց մեքենայի ուղղությամբ: Հրաձգության հետևանքով Հայ Կաթողիկե համայնքի ժողովրդապետի հայրը տեղում զոհվել է, րոպեներ անց զոհվել է նաև Տեր Հովսեփ քահանա Պետոյանը: Ահաբեկիչների կողմից բացված կրակից մեքենայում վիրավորվել է Հասիչեի եկեղեցու սարկավագ Ֆաթի Սանոն:

‘You and Erdogan brought ISIS’ – Cher comments on murder of Armenian priest in Syria
YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. American-Armenian famous pop-singer Cher (Cherilyn Sarkisian) commented on the murder of the Pastor of the Armenian Catholic Community of Qamishli and his father by ISIS terrorists.
“If ISIS is back, you and Erdogan brought them. You helped Erdogan massacre Kurds. People will suffer and die. Your “bestie Erdogan” must be elated, ISIS murdered an “Armenian priest” and his father. Did Erdogan buy you with money, power, both!?, Cher said on Twitter, addressing US President Donald Trump ahead of his meeting with Turkish President Recep Tayyip Erdogan scheduled on November 13 in Washington D.C..
Pastor of the Armenian Catholic Community of Qamishli Priest Hovsep Betoyan and his father Hanna Petoyan were traveling in a vehicle en route to Deir ez-Zor when terrorists opened gunfire on their car and killed them on November 11. Later the “Islamic State” terrorist organization claimed responsibility for the murder.