Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի տարածաշրջանային ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (ՄՖԿ) տարածաշրջանային ղեկավար Յան Վան Բիլսենին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, փոխվարչապետը, ողջունելով հյուրին, կարևորել է Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի հետ հատկապես Հայաստանի մասնավոր հատվածի համագործակցության խորացումը, որն իր հետ բերում է բիզնես մշակույթի ճիշտ սկզբունքներ:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը և ՄՖԿ տարածաշրջանային ղեկավարը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի կառավարության առաջ քաշած բարեփոխումների հիմնական ուղղությունների շուրջ: Մհեր Գրիգորյանն առանձնացրել է ենթակառուցվածքային ծրագրերը և տարածաշրջանային մասշտաբային նախագծերում Հայաստանի ներգրավվածությունը, կապիտալի շուկայի զարգացումը, ինչպես նաև որպես առանձին բարեփոխումների խումբ խոսել մարդկային կապիտալի զարգացման մասին:
Յան Վան Բիլսենը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և ներկայացրել  համագործակցության հիմնական չորս ուղղություն՝ ֆինանսական ոլորտը, էներգետիկան, առողջապահությունն ու տուրիզմը:
Զրուցակիցները խոսել են վերոնշայլ ոլորտներում զարգացման հեռանկարի շուրջ, անդրադարձել հատկապես տուրիզմի զարգացման հնարավորություններին:

Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального менеджера Международной финансовой корпорации
Вице-премьер Мгер Григорян принял регионального менеджера Международной финансовой корпорации Яна ван Бильсена.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса вице-премьера, приветствуя гостя, Мгер Григорян отметил важность углубления сотрудничества частного сектора Армении с Международной финансовой корпорацией, что приносит с собой правильные принципы бизнес-культуры.
В ходе встречи вице-премьер и региональный менеджер IFC обменялись мнениями по основным направлениям осуществляемых правительством Армении реформ. Мгер Григорян особо отметил инфраструктурные программы и вовлеченность Армении в масштабных региональных проектах, развитие рынка капитала, а также в качестве отдельной группы реформ он указал на развитие человеческого капитала.
Ян Ван Бильсен поблагодарил за прием и представил четыре основные направления сотрудничества: финансовый сектор, энергетику, здравоохранение и туризм.
Стороны обсудили перспективы развития в указанных сферах, особо коснулись возможностей развития туризма.