Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը նոյեմբերի 6-ին հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Վրաստանի համագործակցության հարցեր, կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակի և մարտահրավերների վերաբերյալ:
Երկու պետությունների պաշտպանության նախարարները կարևորել են տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ համագործակցության զարգացումը, պայմանավորվածություն են ձեռք բերել պաշտպանական ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու և  մի շարք նոր ուղղություններ ներառելու վերաբերյալ:

YEREVAN, NOVEMBER 6, ARMENPRESS. Within the framework of a visit to Georgia to take part in the Batumi 2019 Georgia Defense and Security Conference, Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan had a meeting with Georgia’s Minister of Defense Irakli Garibashvili on November 6.
“Issues of Armenia’s and Georgia’s cooperation in the defense sector were discussed during the meeting, opinions were exchanged over the security situation and challenges in the region”, the defense ministry said in a news release.
Tonoyan and Garibashvili attached importance to developing cooperation in the direction of strengthening regional security and reached an agreement on enhancing defense cooperation and including several new directions.