Դավիթ Սանասարյանի կողմից 9-ամյա երեխային վրաերթի ենթարկելու փաստի առթիվ  հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնել է, որ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության՝ լիազորությունները կասեցված պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից 9-ամյա երեխային վրաերթի ենթարկելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է փաստաբանը, որը տուժողի շահերի պաշտպանն է:
Ճանապարհային ոստիկանության հետաքննիչի կողմից Քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասով (ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որը մարդու առողջությանն անզգուշությամբ պատճառել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս):
«Համաձայն դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության՝ երեխայի առողջությանը վրաերթի հետևանքով պատճառվել է միջին ծանրության վնաս», - նշել է փաստաբանը:
Դատախազության հանրային կապերի բաժնից հաստատեցին այս տեղեկությունը:
Մամուլում լուր էր տարածվել Դավիթ Սանասարյանի կողմից երեխային վրաերթի ենթարկելու վերաբերյալ: Ըստ հրապարակումների` Դավիթ Սանասարյանը Կիևյան 4 հասցեի շենքի կամարանցումի (դալան) մոտ վրաերթի էր ենթարկել 9-ամյա Ա. Ղևոնդյանին: Ավելի ուշ, Դավիթ Սանասարյանը հերքել էր այս տեղեկությունները: Իր գրառման մեջ Սանասարյանը նշել էր, որ  հաղորդում է ներկայացնելու հանցագործության վերաբերյալ՝ շորթման հոդվածով:

Sanasaryan faces new criminal investigation
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS. Davit Sanasaryan, the suspended Head of the State Oversight Service who is on trial over suspected misconduct, is facing a new, unrelated criminal investigation.
A criminal case has been launched over Sanasaryan’s alleged involvement in an auto-pedestrian collision when he is said to have run over a child with his car about a month ago. The 9-year old child survived.
Attorney Tigran Atanesyan, who represents the victim, said the child was mildly injured in the accident, according to a medical conclusion.
The prosecution confirmed that the investigation has been launched.
Traffic Police is treating the incident as Violation of Traffic Rules by the Driver which has caused bodily harm.
The news about Sanasaryan’s alleged involvement in the collision emerged in the press
When the press began to report Sanasaryan’s alleged involvement in the incident, he dismissed the reports as disinformation. He then said he is planning to file a report to authorities on extortion.  Few details are known about the case at the moment.