Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը հյուրընկալել է Էլենի Թեոխարուսին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը  հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է Եվրախորհրդարանի նախկին պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսին, ՀՅԴ Կիպրոսի Հայ դատի հանձնախմբի նախագահ Հակոբ Գազանճեանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ Կիպրոսի հետ կապերը արժեքավոր տեղ են զբաղեցնում Արցախի արտաքին քաղաքական հարաբերությունների մեջ և ընդգծել, որ առկա է փոխադարձ շահագրգռվածություն այն ավելի զարգացնելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի, Արցախի և Կիպրոսի միջև գործնական համագործակցության խթանման և տարածաշրջանային ու միջազգային այլ հարցերի շուրջ:

Глава парламента Арцаха принял Элени Теохарус
14 октября председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян принял бывшего депутата Европарламента Элени Теохарус и председателя Комиссии “Ай-Дат” АРФД Кипра Акопа Газанчеана.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе НС НКР, приветствуя гостей, глава парламента отметил, что связи с Кипром занимают значительное место во внешнеполитических отношениях Арцаха и подчеркнул, что существует взаимная заинтересованность и в его дальнейшем развитии.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями вокруг переговорного процесса по урегулированию азербайджано-карабахского конфликта, стимулирования практического сотрудничества между Арцахом и Кипром и других региональных и международных вопросов.