Վարչապետը ժամանել է Աշխաբադ՝ ԱՊՀ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Աշխաբադի միջազգային օդանավակայանում Հայաստանի վարչապետին դիմավորել են Թուրքմենստանի փոխվարչապետ Էսենմուրադ Օռազգելդիեևը և ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի առաջին տեղակալ Վիկտոր Գումինսկին։
Վաղը՝ հոկտեմբերի 11-ին, Աշխաբադում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ և կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։
Աշխաբադում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունենալու նաև Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։

Премьер-министр прибыл в Ашхабад для участия в заседании Совета глав государств СНГ
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в международном аэропорту Ашхабада премьер-министра Армении встретили вице-премьер Туркменистана Эсенмырат Оразгелдиев и первый заместитель исполнительного секретаря СНГ Виктор Гуминский.
Завтра, 11 октября, в Ашхабаде премьер-министр Никол Пашинян проведет встречу с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым и примет участие в заседании Совета глав государств-участников СНГ.
В Ашхабаде премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретится также с президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.