Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ Անկախության  օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ուղերձում ասված է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքմենստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Այս ամսաթիվը նշանակալի է երկրի նորագույն պատմության մեջ և դարձել է կարևոր քաղաքական և տնտեսական վերափոխումների, միջազգային լայն համագործակցության խորհրդանիշ:
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների  փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթները կշարունակեն նպաստել առևտրատնտեսական, մշակութային,  հումանիտար և այլ ոլորտներում համագործակցության արդյունավետության բարձրացմանը:
Օգտվելով առիթից, մաղթում եմ Ձեզ քաջառուղջություն և բարեկեցություն,  իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedow on the Independence Day, the Armenian PM’s Office told Armenpress.
“I sincerely congratulate you on the occasion of the Independence Day of Turkmenistan.
This day is significant in the new history of the country and has become a symbol of important political and economic transformations, broad international cooperation.
I am convinced that the good traditions of mutual respect of our peoples will further contribute to raising the effectiveness of cooperation in commercial, cultural, humanitarian and other fields.
Taking this chance I wish you good health, welfare, and peace and prosperity to the good people of Turkmenistan”.