Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ Անկախության  օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ուղերձում ասված է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքմենստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Այս ամսաթիվը նշանակալի է երկրի նորագույն պատմության մեջ և դարձել է կարևոր քաղաքական և տնտեսական վերափոխումների, միջազգային լայն համագործակցության խորհրդանիշ:
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների  փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթները կշարունակեն նպաստել առևտրատնտեսական, մշակութային,  հումանիտար և այլ ոլորտներում համագործակցության արդյունավետության բարձրացմանը:
Օգտվելով առիթից, մաղթում եմ Ձեզ քաջառուղջություն և բարեկեցություն,  իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание по случаю Дня Независимости Туркменистана
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову по случаю Дня Независимости.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас с Днем Независимости Туркменистана!
Эта дата знаменательна в новейшей истории страны и стала символом важных политических и экономических преобразований, широкого международного сотрудничества.
Уверен, что добрые традиции взаимного уважения наших народов продолжат способствовать повышению эффективности сотрудничества в торгово-экономической, культурной, гуманитарной и других сферах.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Туркменистана - мира и процветания”.