Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, զրուցակիցներն անդրադարձել են հունիսի 20-ի վաշինգտոնյան հանդիպումից հետո զարգացումներին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակին և նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման հնարավորություններին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների  կայանալիք հանդիպման շուրջ, ինչպես նաև անդրադարձել են համանախագահների օրացույցում նախատեսված առաջիկա քայլերին:

Armenian FM meets with OSCE Minsk Group Co-Chairs in New York
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, who is in New York on a working visit to take part in the 74th session of the UN General Assembly, on September 23 met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France, and Andrew Schofer of the United States of America, as well as Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The sides touched upon the developments following the Washington meeting on June 20, the current situation of the peaceful settlement process of the Nagorno Karabakh conflict and the opportunities to implement the agreements reached previously.
The Armenian FM and the OSCE Minsk Group Co-Chairs exchanged views on the upcoming meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs, as well as touched upon the upcoming actions planned in the Co-Chairs’ calendar.