Թուրքիայում Բինալի Յըլդըրըմի համար նոր պաշտոն է նախատեսվում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախկին վարչապետ և իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության պատգամավոր Բինալի Յըլդըրըմը պատրաստվում է զբաղեցնել Թուրքիայի փոխնախագահի պաշտոնը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական «Սյոզջու» լրատվամիջոցը:
Ըստ տեղեկությունների՝ Թուրքիայի նախագահականում Յըլդըրըմի համար արդեն աշխատասենյակ է պատրաստվում: Ֆուաթ Օքթայից հետո նա լինելու է Թուրքիայի երկրորդ փոխնախագահը:
Բինալի Յըլդըրըմը հունիսի 23-ին տեղի ունեցած Ստամբուլի քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններում երկու հիմնական թեկնածուներից մեկն էր: Սակայն, ընտրությունների արդյունքում նա զիջել էր առավելագույն ձայներ ստացած Էքրեմ Իմամօղլուին, որը առաջադրված էր ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցությունից:

В Турции для Бинали Йылдырыма намечена новая должность
Бывший премьер-министр Турции и депутат от правящей Партии справедливости и развития Бинали Йылдырым собирается занять пост вице-президента Турции.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает турецкое издание “Сьозджу”. Согласно информации, в резиденции президента Турции для Йылдырыма уже готовится кабинет. Он станет вторым вице-президентом Турции после Фуата Октая.
На внеочередных выборах мэра Стамбула, состоявшихся 23 июня, Бинали Йылдырым был одним из двух основных кандидатов. Однако по итогам выборов он уступил Экрему Имамоглу, который был выдвинут от оппозиционной Народно-республиканской партии.