Շուրջ 220 մլն դրամ է հատկացվել ՀՀ անկախության 28-ամյակի միջոցառումների անցկացման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-ամյակի միջոցառումների կազմակերպման և անցկացման համար պետական բյուջեից շուրջ 220 մլն դրամ է հատկացվել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին սեպտեմբերի 18-ին կառավարությունում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարն անդրադարձավ նաև սպասվող տոնական միջոցառումներին:
«Սեպտեմբերի 21-ի անկախության տոնին նվիրված հիմնական միջոցառումները Գյումրու կենտրոնական զբոսայգում մեկնարկելու են ժամը 11:00-ին: Մինչև ժամը 23:00-ն այդ զբոսայգում առանձին տաղավարներով կգործեն Երևանում հայտնի բարերն ու սրճարանները: Քաղաքի կենտրոնում կկազմակերպվեն 7 երաժշտական հարթակներ, մասնավորապես` վինիլ, էլեկտրոնային, ռոք, ջազ, փոփ, դասական, հայկական ժողովրդական երաժշտության սիրահարների համար»,- ասաց նա:
Էդուարդ Աղաջանյանը հավելեց, որ անկախության տոնին նվիրված միջոցառումներ կազմակերպվելու են նաև Երևանում և Հայաստանի այլ մարզերում: Ողջ օրվա ընթացքում տեղի են ունենալու հանրային քննարկումներ, կինոդիտում, ցուցադրություններ և ցուցահանդեսներ:

На проведение мероприятий по поводу 28-летия Независимости Армении выделено 220 млн
На организацию и проведение мероприятий по случаю 28-летия независимости Армении из государственного бюджета выделено около 220 млн драмов.
Как передает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 18 сентября заявил руководитель аппарата премьер-министра Армении Эдуард Агаджанян.
Глава аппарата премьер-министра коснулся также предстоящих праздничных мероприятий.
“Основные мероприятия, посвященные Дню Независимости 21 сентября, начнутся в Центральном парке Гюмри в 11: 00. До 23:00 в этом парке отдельными павильонами будут действовать известные в Ереване бары и кафе. В центре города будут организованы 7 музыкальных площадок, в частности, для любителей винила, электронной музыки, рока, джаза, попа, классической и армянской народной музыки”, - сказал он.
Эдуард Агаджанян добавил, что мероприятия, посвященные Дню Независимости, будут организованы также и в Ереване и в других областях Армении.