Բաքուն չի ծրագրում միանալ ՀԱՊԿ-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության հարցերով զբաղվող բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Բաքուն չի նախատեսում որպես դիտորդ միանալ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է ադրբեջանական «Ինտերֆաքս» լրատվական գործակալությունը:
Հաջիևն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը սերտ հարաբերություններ ունի ՀԱՊԿ անդամ բոլոր երկրների հետ՝ բացառությամբ Հայաստանի:
Նա հայտնել է նաև, որ թեև Ադրբեջանում չի քննարկվում ՀԱՊԿ-ին միանալու թեման, այնուամենայնիվ, իրենք ուշադիր հետևում են ՀԱՊԿ-ի գործունեությանը:

Azerbaijan doesn’t plan to join CSTO as observer, Aliyev Administration says
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Azerbaijani President Ilham Aliyev Administration’s Foreign Policy Director Hikmet Hajiyev has said that Baku doesn’t plan to join the Collective Treaty Security Organization (CSTO) as an observer, Interfax Azerbaijan reported.
According to the report Hajiyev has emphasized that Azerbaijan maintains close relations with all CSTO countries except Armenia.
He said that although Azerbaijan isn’t discussing joining the CSTO, it is however closely following the organization’s activities.