Հյուսիսային Իռլանդիայի բնակիչների կեսից ավելին պաշտպանել Է Իռլանդիայի հետ միավորվելու գաղափարը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարցման՝ այս շաբաթ հրապարակված արդյունքները ցույց են տվել, որ Հյուսիսային Իռլանդիայի (մտնում Է Մեծ Բրիտանիայի կազմի մեջ) բնակիչների 51 տոկոսը պաշտպանում Է անկախ Իռլանդիայի հետ նրա միավորվելը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պահպանողական կուսակցության նախկին փոխնախագահ՝ հարցման հեղինակ Մայքլ Էշքրոֆթի տվյալների համաձայն՝ հասարակական կարծիքի ուսումնասիրության արդյունքներն արտացոլում են «Brexit-ի հետ կապված անորոշությունն ու անհանգստությունը»:
Էշքրոֆթը նշել Է, որ արդյունքների ստուգությունը վիճակագրական թույլատրելի անճշտության սահմաններում Է: Հարցումն անցկացվել Է օգոստոսի 30-ից մինչեւ սեպտեմբերի 2-ը: Դրան մասնակցել Է 1542 մարդ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Больше половины жителей Северной Ирландии поддержали идею объединения с Ирландией
Результаты опроса, опубликованные на этой неделе, показали, что 51% жителей Северной Ирландии (входит в состав Великобритании) поддерживают ее объединение с независимой Ирландией, передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
По данным бывшего заместителя председателя Консервативной партии, автора опроса Майкла Эшкрофта, результаты исследования общественного мнения отражают "неопределенность и беспокойство, связанные с Brexit".
Эшкрофт отметил, что точность результатов находится в пределах допустимой погрешности. Опрос проводился с 30 августа по 2 сентября среди 1542 человек.