Արցախի մայրաքաղաքում և 228 համայնքներում ՏԻՄ ընտրություններ են
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության 228 համայնքներում և մայրաքաղաք Ստեփանակերտում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդհանուր առմամբ ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցելու համար առաջադրվել է 415 թեկնածու:
Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածուները հինգն են՝ ինքնառաջադրված Դավիթ Սարգսյանը, Արմեն Հակոբյանը, Գրիգորի Սահակյանը, Արեգ Ավագյանը և «Ինքնություն և միասնություն» կուսակցության կողմից առաջադրված Արայիկ Ավանեսյանը:
2019 թ. սեպտեմբերի 8-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրությունների բնականոն ընթացքը, ընտրական հանձնաժողովների ու դրանց անդամների անկաշկանդ գործունեությունը, ընտրություններում պատշաճ կարգ ու կանոն, ընտրական փաստաթղթերի անվտանգ տեղափոխումն ու դրանց պահպանումն ընտրական հանձնաժողովներում ապահովելու և ընտրական հանձնաժողովին աջակցելու նպատակով ԱՀ ոստիկանության պետ գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի հրամանով ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ:

Арцах: в Степанакерте и 228 общинах республики проходят выборы ОМС
В столице Арцаха  Степанакерте  и 228  общинах республики проходят выборы  органов  местного самоуправления.
Как  передает Арменпресс, всего для участия в выборах в местные органы власти были выдвинуты 415 кандидатов.
В мэры Степанакерта баллотируются пять человек - самовыдвиженцы Давид Саркисян, Армен Акопян, Григорий Саакян, Арег Авакян и Араик Аванесян от  партии «Идентичность и единство».
С целью  обеспечения нормального  хода выборов в органы местного самоуправления, которые   проводятся 8 сентября 2019г., бесперебойной работы избирательных комиссий и их членов, надлежащего порядка   проведения выборов, обеспечения безопасной транспортировки  и ведения избирательных документов в избирательных комиссиях и оказания помощи избирательной комиссии, приказом начальника полиции Арцаха,  генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна был  сформирован  оперативный штаб.