Պոլ Մաքքարթնին գիրք Է գրել երեխաների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սըր Պոլ Մաքքարթնին գիրք Է գրել երեխաների համար, որը պատմում Է պապիկի ու նրա չորս թոռների արկածների մասին: Puffin հրատարակությունում, որը թողարկել Է գիրքը, գլխավոր հերոսին անվանել են «Մերի Փոփինսի նմանօրինակը՝ մեր օրերում»: Գիրքը վաճառքում ստացվել Է սեպտեմբերի 5-ին, սեպտեմբերի 6-ին Մաքքարթնին այն կներկայացնի Լոնդոնի Waterstones խանութում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գիրքը կոչվում Է «Hey, Grandude!». անվանման մեջ օգտագործվել Է բառախաղ՝ «պապիկ» ("Grandad") եւ «ջահել» ("dude") բառերի համակցությունը, այն նաեւ հիշեցնում Է բիթլների «Hey, Jude» երգը: Մաքքարթնին, որը յոթից մինչեւ քսան տարեկան ութ թոռ ունի, ասել Է, որ այդ բառով իրեն պատահաբար անվանել Է նրանցից մեկը, եւ դա իրեն դուր Է եկել:
Գիրքը բաղկացած Է 32 Էջից, դրա նկարազարդումները կատարել Է կանադացի նկարչուհի Քեթրին Դարսթը: Հրատարակության կայքում գրքի գինը նշված Է 12,99 ֆունտ: Մաքքարթնին նաեւ ձայնագրել Է գրքի աուդիո տարբերակը՝ երաժշտական նվագակցությամբ, գրում Է BBC News-ը:
2005 թվականին լույս Է տեսել Մաքքարթնիի «Բարձր ամպերի մեջ» գիրքը, որը բնապահպանական ուղղվածություն ունեցող հեքիաթ Է անտառային գազանների մասին. երաժիշտն այն գրել Է համահեղինակությամբ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Пол Маккартни выпустил книжку для детей
Сэр Пол Маккартни написал книжку для детей о приключениях дедушки и его четырех внуков. В издательстве Puffin, которое выпустило книгу, главного персонажа назвали "аналогом Мэри Поппинс в наши дни". Книга поступила в продажу 5 сентября, 6 сентября Маккартни представит ее в магазине Waterstones в Лондоне, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Книжка называется "Hey, Grandude!", в названии использована игра слов - сочетание слов "дедушка" ("Grandad") и "чувак" ("dude"), а также оно отсылает к битловскому хиту "Hey, Jude". Маккартни, у которого восемь внуков в возрасте от семи до двадцати лет, сказал, что этим словом его случайно назвал один из них, и это ему понравилось.
В книге 32 страницы, иллюстрации к ней сделала канадская художница Кэтрин Дарст. На сайте издательства указана цена - 12,99 фунта. Маккартни также записал аудиоверсию книги с музыкальным аккомпанементом, сообщает BBC News.
В 2005 году вышла первая книжка Маккартни "Высоко в облаках", это сказка с экологическим уклоном о лесных зверях, музыкант написал ее в соавторстве.