Բակո Սահակյանն ու Արարատ Միրզոյանը քննարկել են ՀՀ և Արցախի խորհրդարանների փոխգործակցության հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեպտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը, ով Արցախ է ժամանել ԱՀ անկախության 28-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:

Бако Саакян и Арарат Мирзоян обсудили вопросы сотрудничества парламентов Армении и Арцаха
2 сентября состоялась встреча президента Республики Арцах Бако Саакяна и председателя Национального собрания Республики Армения Арарата Мирзояна, прибывшего в Арцах для участия в праздничных мероприятиях, посвященных 28-летию Независимости Республики Арцах.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены различные вопросы, касающиеся сотрудничества парламентов двух армянских государств.
На встрече присутствовали председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гуля и другие должностные лица.