Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և ջերմ բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան տարեդարձի առթիվ:
Ավելի քան քառորդ դար Արցախը կերտում է իր պայքարի, ազատության և ինքնիշխանության պատմությունը՝ ստեղծելով ու ամրապնդելով պետական կառավարման և ժողովրդավարական ինստիտուտները: Այդ ժամանակահատվածի մեկ տասնամյակից ավելին բաժին է ընկնում որպես Արցախի նախագահ Ձեր պաշտոնավարման շրջանին, երբ հայկական աշխարհի պատմական մի հատվածում շարունակել է լիարժեքորեն կայանալ և զարգանալ Արցախի հայկական հանրապետությունը:
Դուք Ձեր փորձը, հեղինակությունը և բարդ իրավիճակները արժանապատվորեն հանգուցալուծելու հմտություններն ի շահ Արցախի եք ծառայեցրել նաև դրանից առաջ՝ թե արցախյան ազատագրական պայքարի ու պատերազմի, թե տարբեր պետական պաշտոններ զբաղեցնելու տարիներին: Իսկ ժողովրդի վստահության քվեով երկու ժամկետ որպես Արցախի նախագահ պաշտոնավարելը վստահաբար վկայում է, որ Դուք հասել եք հաջողության:
Թող այդ հաջողությունը Ձեզ մշտապես ուղեկցի բոլոր պետական ու ազգային ձեռնարկներում և անձնական կյանքում:

YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Artsakh Bako Sahakyan on his birthday, the Armenian President’s Office told Armenpress.
Accept my sincere congratulations and warm wishes on your birthday anniversary.
Artsakh is creating the history of its fight, freedom and sovereignty for over a quarter century by establishing and strengthening public administration and democratic institutions. More than one decade of this period belongs to the period of your tenure as the President of Artsakh when the Artsakh Armenian republic continues to fully develop and prosper in one historical part of the Armenian world.
Your have served your experience, reputation and skills to solve with dignity the complex situations for Artsakh also before that, both during the years of the Artsakh liberation fight and war and holding different state positions. And serving as President of Artsakh for two terms with the trust vote of the people confidently proves that you have achieved success.