Գրանցվել է խոտածածկ տարածքներում բռնկված 99 հրդեհ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում  օգոստոսի 22-ին 68 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավել տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ 800 քմ, 2000 քմ, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում՝ 3000 քմ, Կենտրոն վարչական շրջանում՝ 700 քմ, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում՝ 1000 քմ, Դավթաշեն վարչական շրջանում՝ 700 քմ, Նուբարաշեն վարչական շրջանում՝ 2000 քմ, Նոր Նորք վարչական շրջանում՝ 250 քմ, 700 քմ, 700 քմ, Ավան վարչական շրջանում՝ 200 քմ, 200 քմ, Էրեբունի վարչական շրջանում՝ 1000 քմ, 6 հա, Շենգավիթ վարչական շրջանում՝ 800 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշնակ գյուղում՝ մոտ 4 հա, Կաթնաղբյուր գյուղում՝ մոտ 2000 քմ, Սասունիկ գյուղում՝ 15 հա,
Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում՝ մոտ 2000 քմ, Վեդի քաղաքում՝ 2000 քմ, Արևաբույր գյուղում՝ մոտ 300 քմ, Նոյակերտ գյուղում՝ 500 քմ, Այնթապ գյուղում՝ 2000 քմ, Մխչյան-Հովտաշեն ավտոճանապարհին՝ 1000 քմ, Արագյուղ գյուղում՝ 10 հա,
Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան գյուղում՝ մոտ 4000 քմ, Էջմիածին քաղաքում՝ 1000 քմ, Էջմիածին-Արմավիր ավտոճանապարհին՝ 400 քմ,
Գեղարքունիքի մարզի Վերին Գետաշեն գյուղում՝ մոտ 4 հա,
Լոռու մարզի Նոր Խաչակապ գյուղում՝ 4000 քմ, Շենավան գյուղում՝ 6 հա, Շիրակամուտ գյուղում՝ 7 հա, Ալավերդի-Մադան ավտոճանապարհին՝ 7 հա,
Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում՝ մոտ 1000 քմ, Պտղնի գյուղում՝ մոտ 1 հա, Ջրաբեր գյուղում՝ մոտ 5 հա, Նոր Գեղի գյուղում՝ մոտ 9 հա, Ջրվեժ գյուղում՝ 1000 քմ, Պռոշյան գյուղում՝ 200 քմ, Կապուտան գյուղում՝ 3 հա,
Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում՝ մոտ 1000 քմ, 800 քմ, 800 քմ, 200 քմ, Շիրակ գյուղում՝ 40 հա, Հացիկ գյուղում՝ մոտ 3 հա, Գյումրի-Ազատան ավտոճանապարհին՝ 8 հա հնձած ցորենի արտ,
Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում՝ 10 հա, Գորիս քաղաքում՝ 1 հա, Կապան քաղաքում՝ 1000 քմ, 200 քմ, Առաջաձոր գյուղում՝ մոտ 2000 քմ,
Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա գյուղում՝ մոտ 500 քմ,
Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում՝ 3200 քմ, Բերդ քաղաքում՝ 1 հա, Իջևան քաղաքում՝ 3000 քմ, Նոյեմբերյան քաղաքում՝ 2 հա, Բագրատաշեն գյուղում՝ մոտ 3000 քմ, Բերքաբեր գյուղում՝ մոտ 8 հա, Մովսես գյուղում՝ մոտ 10 հա, Այգեհովիտ գյուղում՝ 7 հա, Բարեկամավան գյուղում՝ 10 հա,
Հանքավան-Կաքավաձոր ավտոճանապարհին՝ մոտ 1500 քմ, Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին՝ 5 հա հնձած ցորենի արտ և խոտածածկույթ, Մասիս-Երևան ավտոճանապարհին՝ 4000 քմ, Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ 1000 քմ, Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ 4 հա հնձած ցորենի արտ, Պռոշյան-Սասունիկ ավտոճանապարհին՝ 50 հա:

Зарегистрировано 99 пожаров на травяных участках
22-го августа в Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении было получено 68 сообщений о пожарах, охватывающих около 200 кв / м и более на разных травяных участках республики. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В административном районе Ачапняк - 800 кв м, в административном районе Канакер-Зейтун -3000 кв м, в административном районе Кентрон - 700 кв  м, в административном районе Малатия-Себастия - 1000 кв м, в административном районе Давташен - 700 кв м, в административном районе Нубарашен - 2000 кв м, в административном районе Нор Норк - 250 кв м, 700 кв м, в административном районе Аван - 200 кв м, в административном районе Эребуни -1000 кв м, в административном районе Шенгавит - 800 кв м
В селе Ашнак Арагацотнской области - около 4 га, в селе Катнахбюр - около 2000 кв м, в селе Сасуник - 15 га
В городе Арташат Араратской области - около 2000 кв м, в городе Веди - 2000 кв м, в селе Аревабуйр - около 300 кв м, в селе Ноякерт - 500 кв м, в селе Айнтап - 2000 кв м, на автодороге Мхчян – Овташен - 1000 кв м, в селе Арагюх - 10 га
В селе Мясникян Армавирской области - около 4000 кв м, в Эчмиадзине - 1000 кв м, на автодороге Эчмиадзин – Армавир - 400 кв м
В селе Верин Геташен Гегаркуникской области - около 4 га,
В селе Нор Хачакап Лорийской области - 4000 кв м, в селе Шенаван - 6 га, в селе Ширакамут - 7 га, на дороге Алаверди - Мадан - 7 га
В городе Абовян Котайкской области - около 1000 кв м, в селе Птгни - около 1 га, в селе Джрабер -около 5 га, в селе Нор Гехи - около 9 га, в селе Джрвеж - 1000 кв м, в селе Прошян - 200 кв м, в селе Капутан - 3 га
В городе Гюмри Ширакской области - около 1000 кв м, 800 кв м, 200 кв м, в селе Ширак - 40 га, в селе Ацик - около 3 га, на дороге Гюмри – Азатан - 8 га поля скошенного зерна
В городе Сисиан Сюникской области - 10 га, в городе Горис - 1 га, в городе Капан - 1000 кв м, 200 кв м, в селе Арачадзор - около 2000 кв м
В селе Малышка Вайоцдзорской области - около 500 кв м
В городе Дилижан Тавушской области - 3200 кв м, в городе Берд - 1 га, в городе Иджеван - 3000 кв м, в городе Ноемберян - 2 га, в селе Баграташен - около 3000 кв м, в селе Беркабер - около 8 га, в селе Мовсес - около 10 га, в селе Айгеовит - 7 га, в селе Барекамаван - 10 га
На автодороге Анкаван - Какавадзор - около 1500 кв м, на автодороге Ереван - Ерасх - 5 га, на автодороге Масис - Ереван - 4000 кв м, на автодороге Ереван - Севан - 1000 кв м, на автодороге Ереван - Мегри - 4 га, на автодороге Прошян - Сасуник - 50 га.