Թաիլանդի թագավորը խնամակալության տակ Է վերցրել սովից սատկող 13 գամփռի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաիլանդի Մահա Վաչիրալոնգկոռն (Ռամա 10-րդ) թագավորը ապաստան Է տվել գերմանական 13 գամփռի, որոնք սատկում Էին սովից: Ուժասպառ շներին կամավորները գտել են սնանկացած կին գործարանատիրոջ մոտ, որն ի վիճակի չԷր նրանց խնամել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Life-ին:
Կամավորները կենդանիներին տեղափոխել են անասնաբուժական կլինիկա, որպեսզի այնտեղ գնահատել նրանց առողջական վիճակը: Դրանից հետո նրանց վերցրել են թագավորական հովանավորության ներքո:
«Նորին Մեծությունն օգոստոսի 21-ին իր ներկայացուցչին ուղարկել Է ապաստարան, որտեղ շները գտնվում են օգոստոսի 19-ից՝ անասնաբույժ-կամավորների կողմից նրանց փրկելու պահից ի վեր, որպեսզի նրանց վերականգնողական բուժման նպատակով տեղափոխեն Կասետսարյան համալսարանի անասնաբուժական կլինիկա»,- հայտնել Է Nation թերթը:
Թաիլանդի թագավորական ընտանիքը հայտնի Է ընտանի կենդանիների նկատմամբ իր սիրով: Միապետի ապաստարաններում պահվում են հարյուրավոր շներ՝ ինչպես ցեղական, այնպես Էլ ոչ ցեղական:

Король Таиланда взял под опеку 13 умирающих от голода догов
Король Таиланда Маха Вачиралонгкорн (Рама Х) приютил 13 немецких догов, умирающих от голода. Истощённых собак волонтёры нашли у разорившейся заводчицы, которая была не в состоянии их содержать.
Добровольцы доставили питомцев в ветеринарную клинику, чтобы там оценили состояние здоровья животных. После этого их взяли под королевское покровительство.
Его Величество направил в среду своего представителя в приют, в котором собаки находились с понедельника, с момента их спасения ветеринарами-добровольцами, чтобы перевезти их на восстановительное лечение в ветеринарную клинику Касетсартского университета, — сообщает газета Nation.
Королевская семья Таиланда известна своей любовью к домашним животным. В монарших приютах содержатся сотни собак, как породистых, так и беспородных.