Վարչապետը շնորհավորել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին՝ Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Ջե-Ինին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կորեայի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի` Ազատագրման օրվա առթիվ:
Ուրախ եմ արձանագրել, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության միջև ձևավորված գործընկերային հարաբերություններն ընդլայնվել և ամրա­պնդվել են փո­խադարձ հարգանքի և բարեկամության ոգով: Համոզված եմ, որ համատեղ ջան­քերով մեզ կհաջողվի առաջիկա տարիներին որակական նոր մա­կարդակի բար­ձրացնել հայ-կորեական փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Լիահույս եմ նաև, որ Հարավային և Հյուսիսային Կորեաների միջև ընթացող երկխոսությունը դրական արդյունքներ կտա և ճանապարհ կհարթի Կորեական թերակղզում կայուն խաղաղության հաստատման համար:
Մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Կորեայի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն և բարօրություն»:

Pashinyan congratulates Moon Jae-in on National Day, hopes for sustainable peace in Korean peninsula
Pashinyan congratulates Moon Jae-in on National Day, hopes for sustainable peace in Korean
peninsula
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has congratulated South Korean President Moon Jae-in on the National Day, the PM’s Office reported.
“I warmly congratulate you and the good people of the Republic of Korea on the occasion of the National holiday, the Liberation Day. I am happy to note that since the establishment of diplomatic ties the collegial relations formed between the Republic of Armenia and the Republic of Korea have expanded and strengthened in the spirit of mutual respect and friendship. I am convinced that through joint efforts we will succeed in elevating the mutually beneficial Armenian-Korean partnership to a new qualitative level in the coming years for the benefit of our peoples.
I am also hopeful that the ongoing dialogue between South and North Koreas will give positive results and will pave way for the establishment of sustainable peace in the Korean peninsula.
I wish you, Your Excellency, good health and new successes in all initiatives, and peace and welfare to the good people of Korea,” the Armenian PM said in a letter to President Moon Jae-in.