Հայաստանի ապագան կախված է յուրաքանչյուր քաղաքացուց. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ապագան կախված է յուրաքանչյուր քաղաքացուց: Լոռու մարզի Դեբեդ գյուղում գտնվող «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի  «ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ» կենտրոնում ներկաների հարցերին պատասխանելիս նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ երիտասարդներից մեկի հնչեցրած հարցն այն մասին էր, թե ինչն էր պատճառը, որ Նիկոլ Փաշինյանը դուրս եկավ փողոց պայքարելու:
«Ես իմ քաղաքական գործունեությունը սկսել եմ 2007 թվականին: Երբ առաջին անգամ հրապարակային քաղաքական ելույթ եմ ունեցել, իմ հիմնական ուղերձը եղել է հետևյալը: Ես առաջարկել եմ, որ յուրաքանչյուր քաղաքացին ասի՝ Հայաստանի ապագան կախված է մեկ մարդուց, և այդ մեկ մարդը ես եմ: Հետևաբար եթե ուրիշներին դա առաջարկել եմ, ուրեմն նախ ինքս եմ դա որդեգրել: Դա պարզապես խոսք չէ, այլև պատասխանատվություն է: Իմ ցանկացած քայլ անելիս շատ արագ փորձել եմ վերլուծել, հասկանալու համար, թե այդ քայլը որքանով է համապատասխանում իմ առաջարկած բանաձևին: Տեսեք, շատ ենք խոսում  օրենքի մասին՝ ասելով, որ այն պետք է լինի խիստ, սակայն շատ կարևոր է մեր ներքին օրենքը: Շատ կարևոր է, թե մեզնից յուրաքանչյուրը որքանով է ինքն իրեն սահմանափակում՝ որպես լրագրող, խմբագիր քաղբանտարկյալ, պատգամավոր, վարչապետ»,- հավելեց Նիկոլ Փաշինյանը:

YEREVAN, JULY 13, ARMENPRESS. The future of Armenia depends on every citizen, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the COAF SMART Center in Lori province, answering to the questions of the meeting participants.
One of the participants asked what was the reason that Pashinyan went out to the street to fight.
“I started my political activity in 2007. My main message during my first public political speech was the following: I proposed each citizen to say that Armenia’s future depends on one person, and that one person is me. Therefore, if I proposed this to others, I first of all adopted it for myself. This is not just a word, but a responsibility. While taking any step I tried to analyze it very quickly to understand to what extent that step is in accordance with the formula proposed by me. Look, we are talking a lot about the law, stating that it should be strict, however, our internal law is very important. It’s very important to what extent each of us limits himself/herself as a journalist, editor, political prisoner, lawmaker and prime minister”, the PM said.